Omlouváme se, ale momentálně je činnost tohoto webu z důvodů nedostatku času pozastavena. Pokud máte zájem nám s webem pomoct, kontaktujte nás na redakce@isshu.cz.

Best Wishes 037: Dangoro! Rasutā Kyanon Hasshahase yo!!

(Dangoro! Výstřel z Flash Cannonu!!) Naši hrdinové se na své cestě setkávají s velmi rozrušeným Dangorem. Poté, co se odeberou do blízkého Pokécentra, zjišťují, co se vlastně děje…

Dangoro a zničený oběd S našimi hrdiny se setkáváme na cestě do Raimon City. Právě zasedli k obědu a Satoshi chválí Dentův koláč. Na stůl jim ale uprostřed jídla skočí rozrušený Dangoro a snaží se jim něco vysvětlit. Poté, co Dento opláče již několikátý zničený oběd, si Satoshi řekne, že by chtěl Dangora přidat do sbírky svých Pokémonů. Vyšle tedy ven Mijumaru a přikáže mu použít Water Gun, Dangoro je ale šikovný, a tak vezme nejbližší mističku a použije ji jako štít – voda se navíc odrazí Mijumaruovi přímo do tváře. Ani Aqua Jet se nesetká s úspěchem, protože když Dangoro uskočí, narazí si Mijumaru akorát hlavu o stůl.

Pokabův Tackle Satoshi tedy vyšle do boje Pokabu; jeho Tacklu se sice Dangoro opět vyhne, ale Nitro Chargi už ne. Jenže Dangoro má abilitu Sturdy – takže na jeden útok ho Satoshi rozhodně nezdolá, jak ho upozornila Iris. Satoshi tedy chce, aby Pokabu ještě jednou zaútočil Tacklem – ale to už se Dangoro vzpamatoval a používá Sandstorm. Ten oslepí Pokabu na dost dlouho, aby Dangoro stihl použít Stone Edge – stačí jeden zásah a Pokabu už není schopný boje. Satoshi tedy boj o Dangora vzdá a místo toho běží i s Iris a Dentem najít Pokécentrum.

Jōi a Tatoru Naštěstí šikovná sestřička Jōi a Tabunne dokáže Pokabu i Mijumaru vyléčit. Když Pokémony předává Satoshimu, přijde za ní instalatér jí oznámit, že vodovod vypadá v pořádku. Jōi vysvětluje, že od rána mají problémy s vodou, a tak poprosila Tatora, aby se na vodovod podíval. Tatoru říká, že toto Pokécentrum bere vodu z nedaleké jeskyně, kde žije také množství divokých Dangorů. Tatoru se ptá, jestli Dangory už viděli – Satoshi odpovídá že ano, ale Jōi to připadá zvláštní. Dangorové normálně z jeskyně nevycházejí, a tak ji napadlo, jestli se něco nestalo. Dento si vzpomněl, že Dangoro, který jim zkazil oběd, měl na zádech cosi divného. Tatoru se tedy rozhodne, že se půjde do jeskyně podívat – a naši hrdinové se k němu přidají.

Dangoro mezitím na louce něco povídá ostatním Pokémonům z lesa. Jeho vyprávění ale vyruší rány – pocházejí z nedaleké jeskyně. Roketto-dan tu totiž na jednom ze svých mecha hromadně chytají Dangory – profesor Sēger je totiž chce využít jako hlavní pohon pro svou novou zbraň.

U jeskyně Mezitím se už dostali k jeskyni i naši hrdinové. Tatoru jen suše konstatuje, že všechno voda vyschla a že se tedy musí něco dít uvnitř jeskyně. Do cesty jim navíc skočí Dangoro a vypadá to, že je chce zavést dál směrem do jeskyně. Následují jej tedy a dojdou až ke studni, která je úplně zasypaná kameny. Vtom se ale zpoza rohu vynoří Roketto-dan a chytí i posledního Dangora. A hned také ukážou Satoshimu a jeho přátelům, co s nimi plánují dělat – z mechy se vysune obrovský kanón, ke kterému jsou všichni Dangorové připoutaní. Potom se vydají na odchod.

Roketto-dan V tom jim ale chce zabránit Satoshi – povolá Pokabu a přikáže mu, použít Ember. Pokabu se strefí tak, že uvolní Dangora z lana, které ho na kanónu drží, a Dangoro spadne Satoshimu do náruče. Pokabu má za úkol ještě zastavit Roketto-dan na útěku; to se mu ale nepovede, protože úderem do skal shodí několik kamenů přímo na cestu a jeden padá i na Satoshiho. Dangoro jej ale zachrání Flash Cannonem a vydají se zastavit Rokatto-dan.

Zkouška kanónu Ti mezitím už vyjeli z jeskyně ven a rozhodli se vyzkoušet Sēgerův nejnovější vynález – kanón, který dokáže využít energii z útoku Flash Cannon. A při této zkoušce kompletně zatarasí vstup do jeskyně, ke kterému se naši hrdinové právě dostali. Roketto-dan prohlašují experiment za úspěšný a odjíždí pryč. Ale jelikož Iris už Doryūzu konečně zase poslouchá, není se čeho bát – z jeskyně se dostanou pomocí Digu lehko, ještě když Doryūzovi pomáhá Yanappu.

Flash Cannon Když jsou konečně venku, velení přebírá Dangoro – je schopný vycítit, kam Roketto-dan jeli. Schovali se do nedalekého skladu, kde Nyaasu právě dokončil kontrolu tanku. Jásání nad tím, že už brzy organizace ovládne Isshu, jim ale přeruší Satoshi a jeho přátelé. Musashi se ale hodlá bránit a vyšle proti nim Koromoriho. Jeho Gust ale nemá proti Pokabu žádnou šanci. Roketto-dan tedy naskočí do tanku a začnou připravovat kanón na výstřel. Dangoro se ale svoje kamarády snaží zastavit – a podaří se mu to pomocí jeho vlastního Flash Cannonu. Napodruhé se už před dělo vrhne i sám Satoshi a přesvědčí Pokémony, aby neútočili. Díky nashromážděné síle zkratuje počítač, kterým se dělo ovládá, a Dangorové jsou konečně volní. Roketto-dan se zmůžou na poslední zoufalý protiútok pomocí Gustu od Koromoriho a Night Shadu od Desumasu – to jim ale proti Pokabuovi není nic platné. Dorazí je PIkachūův Electric Ball a spousta Flash Cannonů od Dangorů – nicméně Roketto-dan opět vyklouznou s pomocí trysek na zádech.

Naši hrdinové se vrátili zpátky do Pokécentra, kde nechali zkontrolovat všechny Dangory, jestli jsou v pořádku. Tatoru navíc opravil vodovod, takže Pokécentrum bude zase fungovat jak má. Dangoro ale najednou vyběhne ven – chce totiž se Satoshim zápasit. Satoshi si tedy volí Pokabu – právě proto, že poprvé prohrál. Útočí jako první Tacklem; ale Dangoro opět použije ověřenou kombinaci Sandstorm + Stone Edge a Pokabu zasáhne. Pokabu se ale zvládne zase postavit na nohy a vyručit Dangorův Flash Cannon svým Nitro Chargem. Pak už stačí jenom několik Tackl a Dangoro je udolán – a Pokéball nezklame. Dangoro se stává novým členem Satoshiho týmu. A cesta do Raimon City pokračuje…

Chycený Dangoro

KomentářeNíže naleznete staré archivované komentáře.