Omlouváme se, ale momentálně je činnost tohoto webu z důvodů nedostatku času pozastavena. Pokud máte zájem nám s webem pomoct, kontaktujte nás na redakce@isshu.cz.

Best Wishes 001: Isshu Chihō e! Zekuromu no Kage!!

(Do Isshu! Zekromův stín!!)
Satoshi se vydává do nového regionu, Isshu, kde mu ale zkříží cestu Zekrom, jehož blesk zabrání Pikachu používat jakékoliv elektrické útoky.

První epizoda BW nám začíná již známým úvodem z Pokémonních filmů – totiž seznámením s Pokémony, záhadnými bytostmi této planety. A také se Satoshim – desetiletým trenérem z Kanta (ano, ještě pořád), který se chce stát mistrem Pokémonů. Společně s profesorem Ōkidem se vydává na cestu do dalekého regionu Isshu; Ōkido ovšem celou cestu pojal jako dovolenou.

Setkáváme se opět také s Roketto-dan, v nových černých uniformách. Giovanni jim vysvětluje další z mnoha plánů – totiž sestavit tu nejlepší armádu a s její pomocí ovládnout svět. A zemí, kde se toto má stát, je právě Isshu. Giovanni posílá Roketto-dan do Isshu jako předvoj, který má připravit půdu pro další plány, a nepochybuje o tom, že v Isshu uspějí.

Satoshi i s jeho matkou a profesorem Ōkidem jsou mezitím na cestě letadlem – ve kterém cestuje i Roketto-dan. Nyaasu mezitím spřádá plány, jak tentokrát už opravdu získat Pikachū. Ōkido vypráví Satoshimu, že v Isshu je spousta neznámých Pokémonů.

Letadlo úspěšně přistane v Isshu. Pikachū se ale hned po výstupu zarazí a sleduje velký černý mrak na obloze. Satoshiho ale víc zaujme Mamanbō skákající ve vodě. Ovšem právě v této chvíli se Roketto-dan opět pokusí ukrást Pikachū – pomocí železné klace, do které ho uzavřou. Pikachū se pokusí ze zajetí dostat pomocí Thunderboltu, ale klec je izolovaná. Blesky ovšem přilákají onen podivný mrak blíž – a s ním i Zekroma, jehož blesky nejenže odhodí Roketto-dan hodně daleko, ale také osvobodí Pikachū a zkolabuje kvůli nim celá elektrická síť. Pikachū se pokouší se Zekromem bojovat a celou scénu zpovzdálí sleduje Iris a její Kibago. Zekrom ale najednou z ničeho nic zmizí a vypadá to, jako by se vůbec nic nestalo.

Skupinku si přichází vyzvednou profesorka Araragi – odborník na Pokémony z Isshu. Autem je sveze do své laboratoře a po cestě vysvětluje, že se jí Satoshiho Pikachū zdá zvláštní. Po příjezdu do Kanoko Town, kde má Araragi laboratoř, si Pikachu projde několika vyšetřeními, aby se zjistilo, jestli se mu opravdu nic nestalo.

Laboratoř poctí návštěvou také jeden mladý trenér, který právě začíná svou cestu – Shūtī. Satoshi mu hned začne vyprávět o svém velkém dni, ale Shūtī o jeho kamarádství příliš nestojí. Jako svého startéra si vybere Tsutāju, který je na sebe patřičně pyšný. Také dostane Pokédex a pět Pokéballů. Satoshi vyběhne za Shootim z laboratoře a ptá se ho, jestli hodlá sbírat odznaky – Shūtī vypráví, že v Isshu je potřeba získat osm odznaků, tedy stejně jako v Kantu.

Shūtī a Satoshi Vzápětí za Satoshim přiběhne Pikachū – Shūtī si ho hned začne fotit a diví se, co v Isshu dělá Pikachū. Satoshi vysvětluje, že jde o jeho prvního Pokémona – a Shūtī se rozhodně otestovat jeho sílu v zápase. Za stromem vše sleduje maličký Mijumaru. Pikachū s přehledem vyhrává – až do chvíle, než se pokusí použít Thunderbolt… a nepovede se. Nemůže použít žádný ze svých elektrických útoků. Satoshi se pokouší zachránit situaci s iron Tailem, ale je pozdě. Shūtī a Tsutāja vyhráli svůj první zápas.

V laboratoři profesorky Araragi se Satoshi dozvídá, že Pikachū je přebitý elektřinou, právě kvůli Zekromovi. Najednou začnou všechny přístroje kolabovat – Zekrom se opět blíží a Araragi ho jako první ze skupiny poznává.


Komentáře