Omlouváme se, ale momentálně je činnost tohoto webu z důvodů nedostatku času pozastavena. Pokud máte zájem nám s webem pomoct, kontaktujte nás na redakce@isshu.cz.

Pokémon XY Special: Nejsilnější megaevoluce ~Akt I~

Ve speciálním díle se setkáváme s trenérem Alanem, který má jediný cíl – stát se nejsilnějším trenérem používajícím megaevoluce…

Díl začíná záběrem na bojujícího MegaGyaradose a MegaAbomasnowa – jsou tak silní, že svými paprsky ničí celou krajinu. Při pohledu na ně vypravěč vysvětluje, že megaevoluce jsou nový způsob vývoje Pokémonů spojený s regionem Kalos – ale ne všichni Pokémoni se mohou takto vyvinout.

Megaevoluce

Rychle se pak přesouváme na další bojiště. Proti sobě stojí chlapec Alan a jeho Charizard a dívka Ayaka s Absolem. Oba Pokémoni i jejich trenéři mají megakameny, tedy kameny, pomocí kterých se Pokémoni mohou megavyvinout do nových forem. Charizard zaútočí jako první Flamethrowerem, Absol mu útok oplatí Psycho Cutterem a tak jej vyblokuje. Absol se pak pokusí zaútočit Megahornem a Charizarda tak jedním útokem vyřadit z boje, ale ohnivý Pokémon útok lehce zastaví.

Alan a Charizard

Oba trenéři se pak shodnou, že teď už opravdu začnou zápasit. Ayaka se dotkne své náušnice a z jejího i Absolova kamene vytrysknou paprsky, které Absola obklopí a ten se změní na MegaAbsola. Alan pak to samé udělá se svým Charizardem, který se změní na MegaCharizarda X. Charizard pak zaútočí Steel Wingem, zatímco Absol opět použije Megahorn.

Alan a Charizard

Následný výbuch a tlaková vlna jsou tak silné, že porazí mladou dívku a jejího Chespina, kteří se snaží nedaleko přejít řeku, do vody. Oba se rozhodnou jít prozkoumat, co se to děje, a vzápětí uvidí oba bojující Pokémony a jejich trenéry. Dívka ale vůbec nechápe, proč má Absol křídla a proč je Charizard černý.

Chespin a jeho trenérka

Charizard mezitím zaútočí Dragon Clawem, kterému se Absol nestihne vyhnout – a útok jej srazí několik metrů za jeho trenérku. Následný Flamethrower má podobnou sílu a vypadá to, že vypálil nemalou část lesa. Absol se ale ještě stále drží na nohách – jeho trenérka jej pochválí a pak mu řekne, ať zaútočí Dark Pulsem. Charizard ale odpoví Blast Burnem, který je tak silný, že přemůže i Dark Pulse a dokonce celá zem na bojišti popraská. Absol se takovému útoku nemá šanci vyhnout a tak je vyřazen z boje.

MegaAbsol

Po skončení souboje se oba Pokémoni promění zpět a mladá dívka schovaná v křoví se nestačí divit. Ayaka pochválí svého Absola; Alan jí poděkuje za souboj a řekne jí, že se s ní rád utká znovu. Ayaka se jej ale zeptá, jestli v každém zápase svého soupeře takhle rozdrtí. Alan odvětí, že se s Charizardem snaží být nejsilnější a nehodlají se vzdát.

Ayaka a Absol

Alan pak odpočívá u řeky a krmí sebe i svého Charizarda pamlsky. Všimne si ale, že dívka jej stále sleduje, a tak jí řekne, ať se konečně přestane schovávat. Ta vyleze zpoza kamene a začne se Alana vyptávat, kde přišel k černému Charizardovi a jestli je to nějaký nový Pokémon. Alan se jí zeptá, zda si s ním chce zabojovat – dívka hned odmítne. Prý se jmenuje Manon a teprve nedávno od profesora Sycamora dostala svého prvního Pokémona (Chespina).

Manon

Manon mu také povypráví příběh o tom, jak nedávno z profesorovy laboratoře utekl rozzuřený Garchomp a chytil jej talentovaný trenér jménem Ash. Pak se Alana konečně zeptá na jméno a ten jí vysvětlí, jak fungují megaevoluce. Manon se hned zeptá, jestli by se její Chespin taky mohl podobně vyvinout; ale Alan odvětí, že to sám neví, protože ani on o megaevolucích neví všechno.

Manon a Alan

Z Alanových vzpomínek, které si přehrává v hlavě, se dozvídáme, že kdysi pracoval jako pomocník profesora Sycamora v jeho laboratoři. Sycamore mu vysvětlil, že k megaevoluci jsou potřeba dva kameny, jeden Pokémonův, jeden trenérův. Také mu řekl, že bez spojení mezi Pokémonem a trenérem k této evoluci nejspíš nemůže dojít. Jak ale říká Sycamore, megaevoluce jsou opředeny ještě mnoha dalšími otázkami – jak to, že se Pokémoni vyvíjí, ale po souboji se vrací zpátky do své původní podoby? A jak je možné, že se takto můžou vyvinout právě jen v souboji?

Alan a profesor Sycamore

Alan navrhne, že je možné, že tak Pokémoni chtějí svým trenérům něco sdělit. V tu chvíli se k němu přibatolí jeho Pokémon – maličký Charmander. Alan pak profesorovi navrhne, že se vydá na cestu, pokusí se najít nějaké megakameny a přijít tak megaevolucím na kloub. Profesor mu cestu schválí, ale Alan mu musí slíbit, že se bude pravidelně hlásit s tím, jak si vede.

Alan a Charmander

Manon pak ale Alana vytrhne z jeho zamyšlení. Vzápětí mu také zazvoní telefon – nějaký neznámý hlas mu řekne, že by se měl přesunout k dalšímu cíli. Alan tedy beze slova zmizí a s Manon se ani nerozloučí. Ta se ale rozhodne, že jej bude sledovat. Alan dojde až do nedalekých ruin, kde za jednou ze stěn objeví další z megakamenů.

Megakámen

Když vyjde ven, Manon se ho hned začne vyptávat, co v ruinách hledal. Jejich rozhovor ale vyruší obrovský muž, který seskočí ze střechy ruin – ví, že Alan našel jeden z kamenů a řekne mu, že jej chce také. Pak Alanovi navrhne, že by se o kámen mohli utkat v souboji a vyšle ven svého Garchompa – samozřejmě má na krku megakámen. Alan jeho výzvu přijme a do boje opět vyšle svého Charizarda.

Vyzyvatel

Oba Pokémoni se hned na začátku vyvinou do svých megaforem. Garchomp zaútočí jako první Dragon Divem, ale Charizard se útoku vyhne a oplatí jej Flamethrowerem. Garchompovi ale útok příliš neublíží a může hned zaútočit Dual Chopem. Charizard útok oplácí Dragon Clawem – a když oba Pokémoni svoje útoky dokončí, přistanou na zemi notně odření a sotva stojící. Garchomp se ale sesype jako první a Charizard tak souboj vyhrává. Garchompův trenér totiž netušil, že když se Charizard megavyvine, stává se z něj dračí typ – a proto podcenil jeho sílu.

Garchomp a Charizard

Alan i Manon pak odchází a Manon celou cestu mluví o megaevolucích a o tom, jak moc se jí líbí Charizard. Taky Alanovi řekne, že ačkoliv moc nemluví, asi není úplně zlý, protože jeho Pokémon vypadá docela mile. Prohlásí také, že by si sama ráda megaevoluce vyzkoušela. Pak ale před nimi po cestě proletí Flabébé – a Manon se rozhodne, že by si jej chtěla chytit. Řekne tedy Chespinovi, ať na něj zaútočí, ale jelikož používá samé travní útoky, moc nejsou na Flabébého účinné.

Flabébé

Alan jí pak ale poradí, ať použije nějaký jedovatý útok. Chespin naštěstí umí Toxic, takže Flabébého otráví a zároveň i zpomalí. Alan pak Manon poradí, ať po Flabébém rovnou hodí Pokéball. Zadaří se a Manon tak získá dalšího Pokémona do sbírky. Alan jí pak ale řekne, ať běží do Pokécentra svého nového Pokémona vyléčit.

Toxic

Než ale sestra Joy vykoná svou práci, Alan Manon opět zmizí. Odešel totiž do nedaleké restaurace, kde je kuchařem člen kalosské elitní čtyřky Siebold. Přišel jej vyzvat na souboj – a samozřejmě ne jen tak ledajaký. Manon v té chvíli doběhne do restaurace a začne na Alana lehce ječet, ať už ji nikde nenechává. Siebold se jí nejdřív lekne, ale pak ji pozve, aby se na jejich souboj dívala.

Siebold, Alan a Manon

Všichni tři se přesunou z restaurace ven na bitevní pole. Alan samozřejmě bude bojovat se svým Charizardem, Siebold si jako svého spolubojovníka vybere Blastoise. Alan ale prohlásí, že se chce stát nejsilnějším trenérem a tudíž se nemůže ohlížet na typové výhody a nevýhody. Charizard se pak vyvine jako první a snaží se zaútočit Dragon Clawem. Blastoise útok opětuje Hydro Pumpem, který se ale netrefí. Zaútočí tedy Skull Bashem a Charizardovi tak přeruší jeho útok.

Blastoise

I Blastoise se pak vyvine v MegaBlastoise. Charizard na něj zaútočí Steel Wingem, ale Blastoise útok opětuje neskutečně silným Dragon Pulsem. Útok Charizarda doslova pohltí a řízne s ním o zem. Blastoise má totiž schopnost Mega Launcher, která ještě posiluje veškeré jeho útoky založené na vlnách a pulsech. Charizard se už tak sotva zvedne ze země, ale Blastoise na něj přesto zaútočí Hydro Pumpem. Charizard útok ustojí a na Blastoisův Power Up Punch odpoví Flamethrowerem.

Dragon Pulse

Blastoise ale pak opět zaútočí Dragon Pulsem – a to je Charizardův konec. Tento útok jej vyřadí z boje a vítězem se tedy stává Siebold. I tak ale pochválí Alana za jeho výkon a Alan mu poděkuje za souboj. Pak se vydává opět na cestu a přidává se k němu i Manon, která se rozhodla, že chce také získat schopnost své Pokémony takto vyvíjet…

Alan a Manon

KomentářeNíže naleznete staré archivované komentáře.