Omlouváme se, ale momentálně je činnost tohoto webu z důvodů nedostatku času pozastavena. Pokud máte zájem nám s webem pomoct, kontaktujte nás na redakce@isshu.cz.

Best Wishes 010: Raibaru Batoru! Kyōteki Pururiru!

(Rival Battle! Velký nepřítel Pururiru!)
Satoshi se v Karento Town opět setkává se svým rivalem Shūtīm. Jak dopadne jejich zápas…?

Klan Don Jōjiů S hrdiny se setkáváme opět na cestě do Shippō City. Nyní se ale zastavili v Karento Town, kde je další Battle Club. Satoshi hned po vstupu do budovy začne v databázi vyhledávat trenéry, zatímco Iris a Dento se za ním udýchaní pomalu doplouží. Jak Satoshi databázi prochází, najde v ní i svého rivala – Shūtīho. Dento se už se Shūtīm setkal – chválí si jeho výkon na stadioně v Sanyō City. Iris se dožaduje vysvětlení, o koho jde; Satoshi vypráví, že Shūtīho poznal u profesorky Araragi, kde se také konal jeho první zápas v Isshu. A jak tak vzpomíná, rozhodne se, že by si se Shūtīm rád dal odvetu. Vtom se ale za skupinkou objeví onen pán z Battle Clubu – a hned Satoshimu nabízí, že zápas domluví. Satoshi je zmatený, protože se s Don Jōjim přece už setkal v Karakusa Town… ale pomocí rodinné fotografie je vyveden z omylu; šlo o bratrance tohoto Don Jōjiho, který vede Battle Club zde v Karento Town.

Pomocí Live Casteru Don Jōji hned kontaktuje Shūtīho. Jde vlastně o přístroj, kterým se dá telefonovat (i s obrazem) a také jsou v něm zanesena data všech trenérů z Battle Clubu. Hovor Shūtīho zrovna vyruší při focení, a je velmi překvapen, když vidí nejen Satoshiho, ale i Iris a Denta. Výzvu k souboji ale odmítá s tím, že se mu nechce zápasit s Pikachū, který by podle něj zase jenom prohrál. Satoshi mu velmi důrazně vysvětluje, že Pikachū tehdy nebyl v pořádku kvůli Zekromově elektřině (Dento je překvapený, že Satoshi s Iris vůbec tak vzácného Pokémona potkali) a že teď už má Pokémonů víc.

Shūtī Shūtī mezitím stihl přijít do Battle Clubu a říká, že výzvu přijme, ale jenom pokud má Satoshi šest Pokémonů. Ten se omlouvá, že jich má zatím jenom pět, ale neopomene se pochlubit odznakem ze Sanyō City. Shūtī ale překvapuje – už má odznaky dva, a omlouvá se Don Jōjimu, že tuto výzvu nakonec přijmout nechce. Diví se, proč si Satoshi tolik věří, že vyhraje, když má jenom jeden odznak a pět Pokémonů, a ptá se, jestli jsou všichni trenéři z Kanta takoví. Když se ale chystá k odchodu, Iris mu řekne, že se chová jako malý (jak často říká i Satoshimu) a Dento říká, že by zápas mezi nimi viděl velmi rád. Shūtī najednou změní názor – a chce se se Satoshim utkat v zápase pět na pět.

Prvním Shūtīho Pokémonem je Hatōbō. Satoshi proti němu vysílá Mijumaru a Shūtī hned pozná, že jde o Pokémona, který utekl profesorce Araragi. Útočí jako první Water Gunem, kterému se Hatōbō vyhne. Aerial Ace posléze Mijumaru sebere jeho mušli a srazí jej na zem. Už se ale nevzpamatuje – první střetnutí skončilo vítězstvím Hatōbō. Satoshi dál vysílá do boje Pokabu. Jeho Emberu se ale Hatōbō lehce vyhne. Následuje combo Double Team a Furuitateru, nového útoku, který zvýší Pokémonovi Attack a Special Attack. Stačí další Aerial Ace a Pokabu je vyřazen ze hry. Shūtī Satoshimu doporučuje, aby zápas vzdal. Další na řade je ale Pikachū…

Hatōbō Mezitím se opět setkáváme s Roketto-dan, kteří na místní skládce na kohosi čekají. Vyruší je ale policistka Junsā a její podřízení. Obdržela o nich informace od Junsy ze Sanyō City – a ví o nich policisté z celého Isshu. Roketto-dan se ale nenechá znervóznit… Vracíme se zpátky k souboji Satoshiho a Shūtīho. PIkacchu útočí Thunderboltem, kterému se Hatōbō, stejně jako všem předchozím útokům, vyhne. Shūtī je překvapen, že Pikachū užkonečně používá elektrické útoky, a nařídí Hatōbovi, ať použije opět Furuitateru v kombinaci s Aerial Ace. Pikachū se stěží zvedne ze země, ale když Hatōbō opět použije Aerial Ace, Satoshi mu poradí, ať se Hatōba chytne. Hatōbō ho neudrží a zřítí se na zem. Pikachū ho vyhodí do vzduchu a tentokrát se Hatōbō Volt Tacklu nedokáže vyhnout. Hatōbō je poražen a Shūtīho dalším Pokémonem je Janobī. Shūtī si zřejmě myslí, že když Tsutāja porazila Pikachū v Kanoko Town, bude výsledek tohoto zápasu stejný. Dento zmiňuje, že právě Janobī pomohl Shūtīmu vyhrát Tri Badge v Sanyō City.

Roketto-dan a Flint Junsā se mezitím pokouší zatknout Roketto-dan, ale ti se jí jenom vysmějí. Přímo před ně najednou přijede obrovská dodávka, kterou řídí onen tajný agent z předchozího dílu. Naloží Roketto-dan a odjíždí s nimi pryč. Junsā a její tým se za nimi vydají v autech a na motorkách, ale když před sebou uvidí nedostavěný most, musí zastavit. Roketto-dan nechají dodávku spadnout a katapultují se ven. Pomocí trysek odlétají pryč a onen agent Koujirovi předá kufřík od Sakakiho – prý s instrukcemi. Prozradí, že se jmenuje Flint, a odlétá pryč.

Pikachū a Janobī Zápas v Battle Clubu pokračuje. Pikachū útočí Iron Tailem, Janobī Cutem, kterým odrazí útok svého protivníka. Grass Mixer Pikachū srazí k zemi, ale úspěšně se zase postaví na nohy a snaží se Janobīmu oplatit útok Volt Tacklem. Ale Janobīho Cut ho pošle k zemi tentokrát definitivně. Pikachū je poražen. Shūtī se Satoshiho ptá, jestli vůbec chce pokračovat v zápase, když má dva Pokémony a Shūtī čtyři – podle něj už je vítěz jasný. Satoshi se ale odmítá vzdát a do boje posílá Tsutāju; útočí Vine Whipem, kterému se Janobī úspěšně vyhýbá, stejně tak i Leaf Bladu. Janobīho Grass Mixeru se ale Tsutāja nevyhne. Ale kombinace Vine Whipu a Attractu Shūtīho zaskočí a Janobī se milerád od své životní lásky nechá vyplatit Vine Whipem. Tsutājin Leaf Blade je poslední ránou – Janobī je poražen.

Pururiru Dalším Satoshiho protivníkem je Pururiru a vyšle proti němu Mamepato. Její Air Cutter ale Pururiru blokuje Protectem. Následný Water Pulse Mamepata odhodí na sklo a už se nevzpamatuje – vítězem je Pururiru. Satoshimu zbývá poslední Pokémon – Tsutāja. Útočí Vine Whipem – ale to se Satoshimu vymstí. Pururiru má abilitu Noroware Bodī (Cursed Body), která může protivníkovi vyřadit jeden útok (stejně jako Disable). Satoshi se tedy rozhodne použít Leaf Storm, ale Pururirův Protect Tsutāji opět zabrání jej zasáhnout. Útok oplácí Night Shadem, který Tsutāju téměř vyřadí ze hry, ale vzpamatuje se a pomocí komba Leaf Storm a Attract se snaží Pururiru poslat k zemi. Nicméně ten se Attractu vyhne – ale Tsutāja se nezalekne a její (nyní už opět použitelný) Leaf Blade Pururiru zasáhne. To ale k porážce nestačí – navíc opět začne působit Noroware Bodī a Pururirův Water Pulse nejen že Tsutāju zasáhne, ale navíc ji i zmate. Jeho dalším útokem je Tatarime (Evil Eye), který protivníkovi ublíží víc, pokud má změněný status – a jde také o útok poslední. Tsutāja je proažena, vítězem je Pururiru. Zápas tedy vyhrál Shūtī.

Zatímco Satoshi Tsutāju i své ostatní Pokémony chválí za výkon, který předvedli, Shūtī je toho názoru, že jedině Pikachū a Tsutāja předvedli výkon, který stojí za zmínku. Už se chystá k odchodu a Satoshi jej žádá, aby si s ním někdy znovu zabojoval. Shūtī říká, že o tom bude přemýšlet. Satoshi sám sobě slibuje, že do příštího souboje se stane silnějším, aby Shūtīho porazil. A cesta do Shippō City pokračuje dál…


Komentáře