Omlouváme se, ale momentálně je činnost tohoto webu z důvodů nedostatku času pozastavena. Pokud máte zájem nám s webem pomoct, kontaktujte nás na redakce@isshu.cz.

Pokémon XY 38: Trevenant ze svíjejícího se lesa!

Naši hrdinové jsou stále na cestě do Shalour City. Ash se po zkušenostech ze souboje s Clemontem snaží přimět Hawluchu a Froakieho ke spolupráci, ale jeho plán naruší šlahouny, které ho odtáhnou daleko do lesa…

Naši hrdinové jsou stále na cestě do Shalour City. Nyní se zastavili v lese u vodopádu a Froakie zde trénuje některé ze svých útoků. Vede se mu docela dobře. Z vodopádu se pak vyřítí velký kus kmene a už to vypadá, že zasáhne Pikachua. Froakie je ale pohotový a Cutem rozsekne kmen vejpůl a tak elektrického Pokémona zachrání. Když přistane na zemi, teprve si uvědomí, že se právě naučil nový útok.

Froakie v akci

Clemont pak Ashovi navrhne, že by si mohli dát Double Battle, jelikož Froakie by v tomto stylu zápasů mohl být opravdu dobrý. Ash jeho výzvu přijme a přesunou se kousek dál od vodopádu. Clemont si vybere jako svého prvního Pokémona Chespina – nedobrovolně, protože jeho Pokémon prostě vyleze z Pokéballu. Jako druhého bojovníka si zvolí Bunnelbyho. Ash si kromě Froakieho pozve na pomoc Hawluchu.

Bunnelby a Chespin

Zápas může začít. Chespin útočí Tacklem, Bunnelby Double Slapem. Froakie se útoku travního Pokémona vyhne, ale Hawlucha už takové štěstí nemá. Útok nicméně úspěšně ustojí a zaútočí pak Karate Chopem, zatímco Froakie Bubblem. Chespin Froakieho útok vyblokuje, ale Bunnelbymu i Hawluchovi se podaří jeden druhého zasáhnout. Froakie je z toho nešťastný, a když na Hawluchu Bunnelby útočí podruhé, na Ashův příkaz mu v útoku zabrání.

Bunnelby a Hawlucha

Hawlucha se do něj ale hned pustí – je jasné, že se mu nelíbí, že se Froakie plete mezi něj a jeho protivníka. Na dlouhé rozhovory ale není čas. Chespin totiž útočí Pin Missilem – Froakie mu ale uhne tak chytře, že útok zasáhne Bunnelbyho a vyřadí jej z boje. To ale Hawluchu vytočí tak, že se po Froakiem vrhne. Oba Pokémoni spolu začnou bojovat a musí mezi ně vstoupit Ash, aby si dali pokoj. I potom se ale dále hádají.

Hawlucha a Froakie

Ash se tedy rozhodne, že musí oba Pokémony usmířit, a to tak, že je naučí společný útok. Chce zkombinovat Hawluchův Flying Press a Froakieho Cut. I když spolu oba Pokémoni nevychází úplně dobře, touhle myšlenkou je Ash zaujme. Clemont mezitím připravuje čaj a Serena chce Pokémonům rozdat své vlastnoručně napečené Poképuffs. Když ale otevře košík, ve kterém je skladuje, zjistí, že jsou pryč. Nejdřív se rozčílí, ale pak prohlásí, že stejně zjistí, kdo je snědl, protože mezi Poképuffs byly i ty pro Fennekina – extra ostré. Chespin už začne červenat a za pár vteřin mu vyšlehne z tlamy oheň.

Ashova vize

Ash a jeho Pokémoni mezitím cvičí nový útok. Nejde to ale tak jednoduše. Při prvním pokusu Froakie vyleze Hawluchovi na záda, ale zakryje mu oči, takže spadnou zpět na zem. Oba Pokémoni se zase začnou hádat, ale Ash je utiší tím, že jim dá Oran Berries. Celou dobu je ale někdo zpoza keřů pozoruje – a když se k nim Ash otočí zády, z keřů se vynoří silné šlahouny a zatáhnou Ashe do lesa.

Trevenant

Jeho Pokémoni a kamarádi se samozřejmě hned vrhnou za ním, ale v cestě jim zabrání kořeny stromů, které se najednou vynoří ze země. Šlahouny navíc polapí i Pikachua. Chespinovi a Fennekinovi se jej ale naštěstí podaří zachránit. Pak ale Serenu, Clemonta a Bonnie obklopí kořeny. Jenom Hawlucha a Froakie se stihli zachránit. Ashe mezitím šlahouny dotáhly až na malou mýtinku – když se ale snaží zjistit, co ho sem vlastně dotáhlo, objeví se před ním několik světýlek a uspí ho.

Ash a Trevenant

Vše vidí Hawlucha a Froakie a zatímco Ashův polapitel jej táhne dál do lesa, Ashovi Pokémoni se snaží běžet za ním. Chytnou se ale do šlahounové pasti. Clemont mezitím Sereně vypráví, že slyšel zvěsti, že někteří Pokémoni, co žijí v lese, chytají kolemjdoucí trenéry a jí je. Pikachu ale neztrácí čas – vyšplhá se na kořeny a podaří se mi zachytit Ashovu stopu.

Pikachu chytá stopu

Hawlucha a Froakie se mezitím z pasti snaží dostat dolu. Začnou se oba houpat, ale narazí do sebe a zase se akorát pohádají. Pak se šlahoun utrhne s oběma zaráz, takže Froakie spadne na Hawluchu. Začnou se zase hádat, ale Hawlucha si pak všimne Ashovy čepice, která leží opodál. Oba Pokémoni si pak vzpomenou na Ashova slova a konečně si uvědomí, že budou muset spolupracovat, aby jej našli.

Hawlucha a Froakie v pasti

Ash se mezitím vzbudil a zjistil, že ho pod paží nese Pokémon jménem Trevenant. Pokédex mu řekne, že tito Pokémoni chytají ty, kteří ničí jejich lesy. Začne nahlas protestovat, díky čemuž ho uslyší Hawlucha a Froakie a ví, kterým směrem se mají vydat. Brzy Trevenanta doženou a začnou na něj útočit. Ash je ještě stihne varovat před jeho Confuse Rayem, který jej uspal. Hawlucha se na Trevenanta pokusí zaútočit bojovým útokem, ale mine se – na Trevenanta jakožto dušího Pokémona totiž bojové útoky nepůsobí.

Záchrana Ashe

Trevenant chce využít příležitosti a zaútočit na Hawluchu, který si nabil koleno. Zachrání ho ale Froakie. Ash už se mezitím dostal z Trevenantových spárů, a tak se rozhodne vyzkoušet novou kombinaci útoků. Froakie ale naskočí na Hawluchu naopak, a Hawlucha pak Trevenantem proletí skrz – protože Flying Press je bojový útok. Froakie ale zůstane rozplácnutý na Trevenantovi.

Nepovedený útok

Trevenant pak využije příležitosti a na oba Pokémony zaútočí. Jeho útok je ochromí, a když se Trevenant chystá zaútočit znovu, Ash vběhne před své Pokémony, aby je ubránil. To Trevenanta překvapí – a přestane útočit. Ash se ho pak zeptá, proč jej unesl. Trevenant naznačí, ať jde za ním, a dovede Ashe a jeho Pokémony ke stromu, na jehož větvích visí polapený Bonsly a Sudowoodo. Ash konečně pochopí, že Trevenant chtěl svým kamarádům pomoci.

Sudowoodo a Bonsly

Ash se pokusí vyšplhat na strom a síť sundat, ale v momentě, kdy se jí dotkne, dostane elektrický šok. Sesune se na zem a než se vzpamatuje, přiběhnou k němu Serena a ostatní, kteří jej konečně našli. Ash je rád, že je vidí, a hned s Pikachuovou pomocí osvobodí oba Pokémony. Moc dlouho se ale radovat nemohou, protože vzápětí Pikachua polapí další síť a odnese jej pryč – k Rakeťákům, kteří stojí opodál na skále.

Úspěšná záchrana

Rakeťáci se samozřejmě přiznají, že Bonslyho a Sudowooda chytili oni. Pak vyšlou ven své Pokémony, aby se Ashe zbavili. Ash proti nim vyšle Froakieho a Hawluchu, kteří si ze začátku vedou dobře, ale pak se Hawlucha opět pokusí zaútočit bojovým Flying Pressem na dušího Pumpkabooa. Útok samozřejmě nefunguje – ale získá Froakiemu dost času na to, aby na překvapeného Pumpkabooa zaútočil ze vzduchu Water Pulsem.

Froakie v akci

Stejnou strategii pak použití i na Inkaye. Ten se pokusí bránit, ale než na Froakieho zaútočí, ten už je dávno ve vzduchu. Cutem pak zasáhne Inkaye a jeho dílo dokončí Hawlucha Flying Pressem. Celé situace využije Trevenant, který Meowthovi sebere ovladač patřící k síti, ve které je chycený Pikachu. Zničí jej a síť zmizí, takže Pikachu je zase volný. Jedním Thunderboltem Rakeťáky pošle pryč ze scény.

Společný útok

Ash chválí Froakieho a Hawluchu za jejich skvělý výkon. Už je ale večer a naši hrdinové se s Trevenantem a jeho kamarády loučí. A cesta může pokračovat…

Loučení

Komentáře