Omlouváme se, ale momentálně je činnost tohoto webu z důvodů nedostatku času pozastavena. Pokud máte zájem nám s webem pomoct, kontaktujte nás na redakce@isshu.cz.

Pokémon XY 40: Serena VS Shauna! Zápas v PokéVision!!

Naši hrdinové jsou stále na Sycamorově letním táboře. Programem na dnešní den je točení PokéVision videí, čehož se s radostí ujme Serena…

Naši hrdinové se právě účastní Sycamorova letního Pokétábora, kde se setakli s Tiernem, Shaunou a Trevorem. Jsou tady už několikátý den a Serena jej začala hromadným běháním ve skupině po pláži – kdo se opozdí, tomu strhne body. Už za sebou mají rybářskou soutěž, ve které největší úspěch slavil Trevor (a tedy celý tým Squirtle), jelikož se mu podařilo chytit Wailorda. Po ranním běhu se odeberou na snídani, která jim chutná ještě víc než včera. Ani neví, že jim celou dobu vaří Rakeťáci, kteří zřejmě na chvíli pozapomněli na své plány a rozhodli se konat dobro. Vaření jim natolik jde, že hlavní kuchařka jim dokonce zvedla plat.

Trevor a Wailord

Profesor Sycamore po snídani vyhlásí program na dnešní den – budou se točit videa. Každý z týmů by měl do večera natočit jedno PokéVision video a to pak odprezentovat. Vítěz za něj opět získá body, které se počítají za celý tábor. Při jeho vytváření si navíc týmy mohou pomoci tím, že si upečou vlastní PokéPuffs a také si mohou svoje Pokémony jakkoliv upravit. Sereně i Shauně samozřejmě tento úkol padne do noty. Serena se i se zbytkem svého týmu odebere do chatky a představí jim koncept videa – ukázat vše, co už spolu zažili jako kamarádi.

Serena a Shauna

Serena se mezitím pustila i do pečení PokéPuffs. Všechno jde hladce a při pečení jí pomáhá Fennekin, takže je spokojená. Po chvíli za ní přijde Shauna a ptá se jí, zda už viděla nejnovější video od Elle – oné slečny, jejíž video Serena viděla nedávno a inspirovalo ji natočit první z jejích vlastních. Ellin Fennekin se totiž vyvinul na Braixena a tudíž s ním natočila nové video.

Elle

Shauna pak vypráví, že ty Performerky (tedy ty, které točí PokéVision videa – a ano, pouze ženy) pravidelně měří své síly v soutěžích. Ty obsahuje dvě disciplíny – jednu volnou, jejímž tématem může být např. pečení PokéPuffs nebo stříhání a vytváření oblečků pro Pokémony; a dále společné představení trenérky a jejích Pokémonů ve volném stylu. Ty nejlepší z nich se pak zúčastní soutěže na úrovni Master Class a Performerka, která ji vyhraje, se stává tzv. Kalosskou královnou – nejlepší Performerkou. Tou je v současnosti Elle. Sereně se celý nápad líbí, a o to víc, že v této soutěži se vůbec nebojuje. Shauna se samozřejmě soutěží už účastní.

Kalosská královna

Poté, co Serena dopeče PokéPuffs, se všichni vydají ven vybrat nejlepší místo na natáčení. Sereně se ale žádné místo nelíbí, a tak bloudí kolem tábora a postupně se mu vzdalují. Bonnie se už chce vrátit, ale Serena zrovna objeví hezké místo nedaleko od nich. Rozběhne se tam, ale nevšimne si, že je před ní úzká, ale hluboká proláklina s řekou. Spadne do ní i s Ashem, který se ji ještě pokusil zachytit.

Nešťastný pád

Naštěstí oba pád ve zdraví přežijí, ale když se Ash pokusí vstát, ukáže se, že má poraněný kotník. Bonnie a Clemont se hned rozběhnou do tábora, aby zavolali pomoc. Serena mezitím aspoň navlhčí svůj kapesníček do řeky a dá ho Ashovi na nohu, zatímco se už asi potřetí omlouvá. Zatímco čekají, než přijde pomoc, povídají si o tom, co na táboře už zažili. Ash říká, že ho bavilo všechno – protože nikdy neví, která zkušenost mu nakonec pomůže stát se Pokémonním mistrem. Serena se mu zase svěří, že přemýšlela nad tím, jaký je vlastně její sen. Ash jí řekne, ať se nestresuje a přijde si na to pomalu sama – a že její Pokémoni jí v tom pomůžou. Ačkoliv si Serena ještě před pár dny dělala kvůli tomuto starosti, teď to vypadá, že už je klidnější.

Serena a Ash

Jejich rozhovor ale brzy naruší profesor Sycamore, který jim přišel na pomoc. A není sám – má s sebou Rakeťáky. Ti vytáhnou Ashe a Serenu ven z prolákliny. Poté, co svým zachráncům poděkují, mohou naši hrdinové konečně dojít na místo, které Serena vybrala – louku plnou květin. Natáčení může začít.

Záchrana

Později večer se všichni sejdou ve společenské místnosti a promítají se videa, které natočili. Tierno, Trevor a Shauna natočili video, ve kterém představují nejdřív své Pokémony, pak sebe a především svoje sny. Jako poslední své video představují naši hrdinové. Vystupuje v něm Serena s Fennekinem – chce mu dát jeden Poképuff, ale Fennekin ho ve vzduchu nechytí, takže se začne kutálet dolů z kopce. Fennekin a ostatní Pokémoni se za ním vrhnou, aby jej chytili, ale PokéPuff přistane u Chespina, který jej sní. Serena má ale naštěstí PokéPuffs u sebe v košíku dost. Když je ale ukáže Pokémonům, skočí všichni zaráz na ni a sladkosti se zase rozsypou…

PokéVision video

Zatímco se čeká na vyhlášení výsledků, Serena a Shauna si povídají na pláži. Serena se rozhodla, že se přeci jen pokusí zúčastnit Performerských soutěží, ačkoliv ještě neví, zda chce být přímo Kalosskou královnou. Pak je už ale Ash vlá zpátky do místnosti a vyhlašují se výsledky. Třetí místo obsadil tým Charmander se svým videem o vodních Pokémonech. Na druhém místě se umístil tým Chikorita s videem o létajících Pokémonech. A na prvním místě se umístil tým Froakie – tedy naši hrdinové. Tentokrát tedy body získávají oni – ale tábor ještě nekončí…

Šťastní výherci

Komentáře