Omlouváme se, ale momentálně je činnost tohoto webu z důvodů nedostatku času pozastavena. Pokud máte zájem nám s webem pomoct, kontaktujte nás na redakce@isshu.cz.

Pokémon XY 41: Pokémonní orientační běh! X ukryté hluboko v mlze!

Naši hrdinové jsou stále na Sycamorově letním táboře a snaží se vyhrát celotáborovou soutěž. Tentokrát musí vyhrát orientační běh…

Naši hrdinové jsou stále na letním táboře u profesora Sycamora. Právě sedí u večeře a Sycamore představuje zítřejší program. V plánu je Pokémonní orientační běh kolem tábora – a jeho výherce opět dostane body. Ve vedení jsou momentálně tým Froakie a tým Squirtle, tedy Ash a jeho kamarádi a Tierno, Shauna a Trevor. Rakeťáci o zítřejším programu také ví, ale rozhodli se, že žádné Pokémony krást nebudou, dokud nebude navařeno a umyté nádobí – vypadá to, že práce jim prospívá.

Sycamore představuje orientační běh

Další den ráno se všichni dostaví na start a závod může začít. Na první stanoviště doběhnou jako první Ash, Serena, Bonnie a Clemont. LKdyž ale doběhnou k místu vyznačenému na mapě, nikoho nevidí. Pak se podívají nad sebe a zjistí, že jedna ze Sycamorových asistentek stojí vysoko nad nimi na skále. A aby dostali první razítko, musí se k ní vyšplhat. Clemont se samozřejmě zděsí, ale Tierno, který doběhl krátce za našimi hrdiny, neváhá a společně se svým Squirtlem začne skákat po výběžcích na skále nahoru.

První stanoviště

Ash se začne s Froakiem šplhat pomalu za nimi. Tiernův Squirtle ale pak udělá chybu a podjede mu noha. Tierno se jej pokusí chytit a podaří se mu to, ale sám ztratí balanc a oba spadnou. Naštěstí je zachrání Froakie svým bublinovým polštářem. Ash se tak nakonec dostane nahoru jako první a tým Froakie dostává první razítko.

Tierno v bublinách

Další zkouškou je přejít visutý most – do toho se pustí Shauna s Bulbasaurem a Serena s Fennekinem. Bohužel Shauna je rychlejší a nebojí se, takže tentokrát razítko dostává jako první tým Squirtle. Třetí zastávka je na konci jeskynního bludiště, do kterého se vrhne Clemont zároveň s Trevorem. Clemont se ale nakonec vymotá ven jako první a jako první získá také další razítko.

Druhé stanoviště

Závod pokračuje a oba týmy postupně sbírají všechna razítka. Zbývá už jen to poslední, které je zpět v táboře. Tým Froakie i tým Squirtle se nechtějí nechat zahanbit a tak běží ze všech sil. Jak ale běží lesem, postupně kolem nich houstne mlha, až není vidět ani na krok a Ash narazí přímo do velké tlusté větve.

V mlze

Musí tedy zpomalit, ale i tak se Bonnie po pár krocích ztratí. Začne křičet, aby ostatní našla, ale stihne vykřiknout jenom jednou. Uvidí totiž zvláštní barevnou siluetu stojící nedaleko od ní. Květiny, které byly svinuté, se začnou rozvíjet. Nevšimne si ani, že ji mezitím našel Pikachu, a rozběhne se za siluetou, která se postupně vzdaluje.

Bonnie a květiny

Ash a ostatní si mezitím už všimli, že jim chybí Bonnie i Pikachu. Zastavili se tedy a začali je hledat. Kolem nich mezitím proběhl tým Squirtle, ale Shauna si všimla, že Ash volá na svého Pikachua, a tak se zastaví a slíbí, že jim pomůžou – soutěž nesoutěž. Trevor pak objeví v trávě Bonnieiny a Pikachuovy stopy. Ash tedy vypustí ven Fletchindera, ať jim pomůže Bonnie i Pikachua najít. Za pomoci Trevorova Charmandera se vydají po stopách.

Pátrání

Bonnie se mezitím povedlo vylekat Beedrila, kterého zahnal na útěk Pikachu, dále poplašit Amoonguse, před jehož pylem museli utéct, a teď se celá ospalá plouží s Pikachuem po cestě. Pikachu ale brzy usne a Bonnie pokračuje s polozavřenýma očima po cestě sama. Dojde až k útesu, ze kterého spadne, ale naštěstí je přímo pod ním hejno Drifblimů, na kterého spadne. Začnou se postupně vznášet a Bonnie spadne na zem. Nic se jí nestane a dokonce se ani neprobudí.

Ztracená Bonnie

To už ji ale objeví Fletchinder, který hned jde říct svému trenérovi, kde Bonnie hledat. Naši hrdinové po cestě opět šlápnou na Amoonguse, jehož pyl tentokrát zneškodní Chespin a Froakie tak, že jej namočí. Ash pak narazí na uspaného Pikachua a domyslí si, že Bonnie asi usnula také – i když je zděšený, že Fletchinder létá nad propastí pod nimi a naznačuje tak, že Bonnie je dole.

Amoongusův pyl

Trevor pak vytáhne svůj foťák a pomocí zoomu prozkoumá, co je na druhé straně propasti. Zjistí, že tam leží bezvládná Bonnie. Aby jí ale mohli pomoci, musí vymyslet, jak se k ní dostat. Trevor si všimne, že pod nimi je další hejno Drifblimů. A tak vymyslí plán – naši hrdinové Drifblimy vyplaší a až se zvednou k odletu, Ash vyčká na vhodnou chvíli a přeskáče po nich na druhou stranu. To také udělají a plán se vydaří – Ash se na druhou stranu dostane. Snaží se Bonnie vzbudit, ale ta nereaguje. Vezme si ji tedy na záda a chystá se přeskákat zpět.

Skákání po Driftblimech

Už to vypadá, že se mu to podaří, ale v poslední chvíli špatně došlápne, když zafouká vítr, a už se nemá jak dostat zpět na druhou stranu. Ash tedy skočí a doufá, že se zachytí, ale už v letu vidí, že na druhou stranu nedoskočí. Pikachu, který už se probudil, se vrhne za ním a zachytí jej – a Pikachua zase zachytí pomocí Clemontovy robotické ruky všichni ostatní. Vypadá to, že všechno dobře dopadlo.

Ash a PIkachu

Bonnie se konečně probudí a všem vypráví o Pokémonovi, kterého viděla. Najednou se ale zastaví v půlce věty a ukáže přímo za ně. Na druhé straně rokle totiž stojí ta samá silueta, kterou Bonnie viděla. Nikdo nevěří vlastním očím, a než Ash stihne vytáhnout Pokédex, Pokémon už dávno zmizí. Dokonce i Trevor si jej zapomněl vyfotit.

Xerneas v mlze

Všichni se tedy vrací do tábora a sledují vyhlášení soutěže – samozřejmě ani jeden z týmů, které zachraňovaly Bonnie, nedostal žádné body. Bonnie a Clemont se omlouvají, ale ostatní je ujišťují, že se nic nestalo – navíc, mají přece jedinečný zážitek…

Všichni společně

Komentáře