Omlouváme se, ale momentálně je činnost tohoto webu z důvodů nedostatku času pozastavena. Pokud máte zájem nám s webem pomoct, kontaktujte nás na redakce@isshu.cz.

Pokémon XY 42: Team Battle! Souboj o vstup do Dvorany slávy!!

Sycamorův letní tábor se chýlí ke konci. Zbývá poslední den, který bude zasvěcený týmovým soubojům a boji o místo ve Dvoraně slávy … Kdo jej nakonec získá?

Naši hrdinové úspěšně dokončili orientační běh na Sycamorově táboře a čeká je předposlední den, kdy se rozhodne, kdo nasbíral nejvíce bodů za celý tábor a dostane se do síně slávy. Dnes jsou na programu týmové zápasy – tedy zápasy všech členů týmu proti všem členům jiného týmu. Týmů je ale hodně, a tak se nejdřív konají vyřazovací zápasy.

Poslední den

Rakeťáci mezitím plánují, jak ukrást Pikachua – hodlají nejdřív sebrat Pokémony týmu Squirtle, a když je přijde Pikachu zachránit, ukradnou i jej. Hned se pustí do díla – přijedou k týmu s vozíkem a gratulují jim k tomu, že se dostali do finálových zápasů (stejně jako Ash a spol.). Pak jim nabídnou, že odvezou jejich Pokémony do Pokécentra, aby je sestra Joy před finálovými zápasy pořádně prohlédla. Tým Squirtle se nechá nachytat a svěří Rakeťákům své Pokémony.

Rakeťáci v převleku

Tým Squirtle se po chvíli zastaví v Pokécentru a ptají se sestry Joy, jestli už se postarala o jejich Pokémony. Rakeťáci jsou tou dobou už dávno v lese. Jessie vyšle ven svého Pumpkabooa a ten použije Leech Seed, čímž omotá všechny tři Pokémony a začne z nich vysávat životní sílu. Ash a ostatní se mezitím rozhodli jít Pokémony svých kamarádů hledat. Vyjdou ven z Pokécentra a Fennekin s Bunnelbyem se hned vydají po čichu. Brzo doběhnou až k Rakeťákům, které shání i hlavní kuchařka tábora. Rakeťáci sice rychle vozík, kde mají Pokémony, zakryli bílým ubrusem, ale ten bohužel pro ně neoklame Fennekinův citlivý nos. Začnou čenichat kolem a Pikachu pak z vozíku strhne ubrus a objeví ukradené Pokémony.

Zvědavý Fennekin

Rakeťáci tedy konečně po týdnu odhodí svůj převlek a odříkají svoje motto. Hlavní kuchařka je v šoku, ale Rakeťáci se jí aspoň hezky omluví, že ji tak oklamali. Pak Ashovi řeknou, ať jim okamžitě dá Pikachua, jinak ostatní Pokémony nepustí. Charmander, Bulbasaur a Squirtle už vypadají dost zuboženě. Rakeťáci ale nepočítají s Bunnelbyem, který je schovaný v zemi. Teď využije příležitosti a zaútočí na ně, čímž odláká jejich pozornost a Fennekin s Froakiem tak můžou vysvobodit uvězněné Pokémony. Pikachu pak jediným Thunderboltem pošle Rakeťáky pryč ze scény.

Pokémoni v pasti

Naši hrdinové se vrací zpět do tábora, kde je čeká poslední zápas miniturnaje. Proti sobě se postaví kdo jiný než tým Froakie a tým Squirtle. Ashův Pikachu útočí jako první Quick Attackem. Trevorův Charmander se mu v útoku pokusí zabránit Flamethrowerem, ale jeho útok vyblokuje stejným způsobem Serenin Fennekin. Squirtle, na kterého je útok mířen, se ale ve vhodnou chvíli začne točit a tak Pikachua odrazí do řeky. Pak ještě zaútočí Water Gunem na Fennekina.

Útok na Fennekina

Clemotnův Chespin se pokusí Squirtla spoutat Vine Whipem, ale Squirtle útok odrazí. Trevorův Charmander pak zaútočí Flame Burstem, takže zasáhne nejen Chespina, ale i Pikachua. Útok pak dokončí Shaunin Bulbasaur svým Razor Leafem. Naši hrdinové už si všimli, že tým na druhé straně bojiště má určitý rytmus, díky kterému jsou jejich útoky koordinované.

Charmander, Squirtle a Bulbasaur

Na přemýšlení ale není čas. Trevorův Bulbasaur se chystá zaútočit Solar Beamem a Squirtle se snaží získat pro něj trochu času pomocí Aqua Tailu mířeného na Fennekina. Tomu se téměř podaří útok zabrzdit Hidden Powerem, ale nakonec jej Aqua Tail zasáhne a Fennekin je vyřazen z boje. Mezitím se vlna útoků sype i na Pikachua, který se jim nestíhá vyhýbat. Vypadá to, že Bulbasaurův Solar Beam jej zasáhne, ale Clemont zachová chladnou hlavu a jeho Chespin Pikachua zachrání pomocí svých šlahounů. Pikachu pak ze vzduchu vyřadí Thunderboltem Charmandera z boje.

Razor Leaf

Tiernův Squirtle pak zaútočí Rapid Spinem, ale Pikachu a Chespin se nenechají jen tak vyvést z rovnováhy. Opět zaútočí společně, přičemž Chespinovy šlahouny zastaví Squirtla a Pikachuův Electric Ball vyřadí Bulbasaura z boje. Pak už zbývá jen jediný útok, aby byl z boje vyřazen i Squirtle. Poslední zápas tedy vyhrává tým Froakie – a stejně tak i celotáborovou soutěž o body.

Konec zápasu

Přichází večer a všichni se shromáždili na pláži, protože profesor Sycamore připravil překvapení – ohňostroje přímo nad vodou. Ash si jich ale dlouho neužívá. Po chvíli přijde za Tiernem a poprosí jej, jestli by mu nemohl ještě jednou ukázat, jak se Squirtlem bojují. Podobný způsob boje ještě nikdy neviděl a má pocit, že by mu mohl pomoci v jeho brzké bitvě o odznak v Shalour City. Tierno souhlasí a tak se všichni odeberou do jeho chatky. Ash sice vyšle ven všechny své Pokémony, ale je poněkud nepříjemně zaskočený, když zjistí, že se bude muset naučit tančit také, pokud chce, aby strategie fungovala. Nicméně Tierno zapne kazeťák a může se začít…

Závěrečný ohňostroj

Další den ráno má Sycamore na pláži proslov k zakončení tábora. Pak už nastává loučení – oba týmy si půjdou svou cestou, ale nezapomenou na to, co tu zažili. A cesta může pokračovat…

Loučení

KomentářeNíže naleznete staré archivované komentáře.