Omlouváme se, ale momentálně je činnost tohoto webu z důvodů nedostatku času pozastavena. Pokud máte zájem nám s webem pomoct, kontaktujte nás na redakce@isshu.cz.

Chat přes IRC

I když nemáme webchat jako ostatní Pokéstránky na československé scéně, neznamená to, že si s námi nemůžete popovídat i jinak než na fóru či v komentářích.

Pokud znáte protokol IRC, budou se vám hodit tyto údaje k připojení se. Pokud vůbec nevíte, co IRC je a jak jej použít, nezoufejte – máme pro vás obrázkový návod, jak se k nám připojit.

Rádi bychom vás poprosili o dodržování pravidel, ať je naše vzájemná komunikace co nejpříjemnější.

Obrázkový návod na připojení se k #isshucz pro systém Windows

Nejdříve si stáhněte klienta Nettalk z jeho oficiálních stránek a nainstalujte jej. Nemusíte se bát, klient je naprosto zdarma a nic vás to stát nebude.

Jakmile jej spustíte, vyskočí na vás jeho hlavní okno, které může působit poměrně zmatečně.

V nabídce serverů zatím vidíte pouze jeden předdefinovaný; přes ten se s námi ale nespojíte, proto klikněte na ikonku „New“ (první ikonka v horní nabídce) a vyskočí na vás okno na přidání nového serveru.

Vyplňte a zaškrkněte políčka tak, jak vidíte na obrázku a klikněte na tlačítko „Next“.

Nyní musíte vyplnit svou přezdívku pro IRC (může obsahovat pouze znaky anglické abecedy, číslovky, podtržítka a pomlčka) a „User-ID“ a „Real Name“. Nebojte se, o vaše opravdové jméno se s námi dělit nemusíte – do UserID můžete napsat téměř cokoliv a do Real Name můžete napsat např. přezdívku, co používáte na isshu.

Po vyplnění klikněte na „Next“ a v dalším okně na „Complete“. A nyní budete mít server přidán a budete se k němu moci připojit.

Nyní se vám objeví okno se zprávou od serveru, že jste připojen. Zde napište „/join #isshucz“, abyste se připojili přímo na náš kanál.

V tento okamžik jste připojen na kanálu isshu.cz a můžete si s námi povídat. Začít můžete např. zprávou „Ahoj!“ :)

Veselé chatování!